סרטונים מסוגים שונים נחשבים לנפוצים ביותר וניתן לצפות בהם במכשירים החכמים שלנו, באתרי האינטרנט ובאפליקציות השונות. ומה אם אתם זקוקים לחומר המצוי באותם סרטונים אבל ממש לא מעוניינים לצפות בהם שוב ושוב? בדיוק בשביל זה קיים השירות של תמלול סרטונים. בשירות זה כל הנאמר בסרטון הופך למילה כתובה ומיד תבינו מתי כדאי לכם להיעזר בשירות, כיצד מבוצע תמלול סרטון יוטיוב ולפי מה נקבעות העלויות.

תמלול סרטונים – מתי הדבר נדרש?

רק חישבו על כל המקרים שבהם הייתם זקוקים למצות את כל מה שנאמר בסרטונים מסוימים ולהשתמש בכך. בוודאי עולים אצלכם לא מעט מקרים לדוגמא, הנה הנפוצים שבהם:

 • בלימודים – ישנם מקרים רבים הקשורים בלימודים בהם הדבר מתאים. למשל, תמלול סרטון של הרצאה שהועברה באינטרנט, תמלול ראיונות בכדי להשתמש בהם להגשת עבודה, תמלול של שיעורים פרונטליים ועוד.
 • בעבודה – גם בעבודה יכול לעלות הצורך בתמלול של סרטונים. למשל, סרטוני ישיבה וכנסים, תמלול עסקאות שצולמו בווידאו ועוד.
 • לבית המשפט – לעיתים שירותי אלו נדרשים על מנת לתמלל סרטונים למילה כתובה כהגשה כראיה בבית המשפט. יש לציין כי בית המשפט מקבל אך ורק תמלולים ולא קבצי שמע או סרטונים.

בכל אחד מהמקרים הללו וברבים נוספים, פעולת התמלול מהווה את הנאמן הקרוב והמדויק ביותר למקור.

אילו סרטונים ניתן לתמלל?

תמלול סרטון יכול להתבצע על כל סוג של סרטון, הנה כמה דוגמאות לכך:

 •  קובץ – סרטונים יכולים להגיע בפורמטים שונים אל החברה, לרבות כאלו שנמצאים על גבי התקנים מאוד ישנים כגון קלטות וידאו או דיסקים, שאותם יש להמיר לאמצעים המקובלים.
 •  יוטיוב – סרטוני ביוטיוב הם מאוד נפוצים וניתן לבצע תמלול סרטון יוטיוב, בכל אורך ובכל איכות.
 • רשתות חברתיות – הכוונה היא לסרטונים באתרי האינטרנט של הרשתות ו/או באפליקציות.

חברת תמלול מקצועית המעסיקה מתמלל צריכה לדעת לעבוד עם כל סוגי הקבצים והפורמטים כמו תמלול סרטון יוטיוב ולאפשר ללקוחות לשלוח או לשתף את כל אחד מהם בקלות האפשרית.

מה ההבדל בין תמלול סרטון לסוגים אחרים?

תמלול הקלטה קולית מתבצע על ידי הקשבה, כאשר על המתמלל להמיר את מה שנאמר למילה הכתובה. תמלול סרטון, לעומת זאת, מערב לא רק הקלדה אלא גם הסתכלות על החומר המוקרן וזאת על מנת שהעתקת המידע תהיה מדויקת יותר ותכלול את כל ההיבטים של מה שנראה בסרטון, לרבות הבעות פנים שונות ומחוות. ככל שמדובר בתמלול שנדרש להיות מדויק יותר, כך המתמלל ירד יותר לפרטים והמשימה תהיה מורכבת יותר.

ומה לגבי אפליקציות ו-AI בשביל תמלול סרטונים?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של אפליקציות, כלי בינה מלאכותית ועזרים שונים שמאפשרים להמיר דברים שנאמרים בסרטונים למילה הכתובה. אך חשוב להדגיש כי מדובר בהמרה, תרגום אם נקרא לזאת כך, אך בשום פנים ואופן לא בתמלול, שמבוצע על ידי בן אנוש ששם לב לכל הפרטים, טון הדיבור, מחוות, סימני פיסוק והדגשים ורושם הכל באופן מדויק ביותר.

מי שקורא את המילים שמתומללות על ידי מכונה לא ממש יכול להבין את ההקשר, כאשר לעיתים כל שינוי או אי דיוק עשוי להשפיע על המשמעות כולה. תמלול סרטון על ידי מתמלל מקצועי הוא מדויק ואינו באמת ניתן להחלפה על ידי תוכנות מחשב, מה גם שעבור גורמים רשמיים כגון בתי המשפט הגשת תמלול מכונה פשוט אינה קבילה, שכן מכונות נוטות לא לדייק או להעלים פרטים.

כמה עולה תמלול סרטון יוטיוב?

המחיר של תמלול סרטונים נקבע על פי מספר גורמים עיקריים:

 • אורך הסרטון.
 • כמות המילים לתמלול.
 • מספר הדוברים שאותם יש לתמלל בסרטון.
 • איכות הסרטון (איכות נמוכה מקשה על התמלול).
 • מטרת התמלול, כאשר תמלול לצרכים רשמיים כגון תמלול הקלטות לבית משפט מחייב עמידה בסטנדרטים גבוהים יותר.

כמובן שכל חברה יכולה להציע חישוב שונה לתמחור הסרטון (לפי אורך, מספר מילים וכו') ולכן כדאי לבצע סקר שוק לפני ההתקשרות עם החברה המקצועית והמשתלמת ביותר. אם תבחרו בנו, חברת סאונד טקסט, תקבלו מחירים נוחים, הוגנים ומשתלמים ורמת תמלול גבוהה במיוחד.

תמלול סרטון

ARTICLE