בעולם המודרני של ימינו, כאשר מקיימים ראיון כלשהו, השיחה נשמרת באמצעות עזרים כגון סמארטפונים, מצלמות ורשמקולים. ומה עושים כאשר מעוניינים להעלות את מה שהוקלט על הכתב? אז יש צורך לבצע תמלול ראיונות בצורה מדויקת ונכונה. כפי שתבינו מייד, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי פניה אלינו – חברת סאונד טקסט.

תמלול ראיונות – מתי זה נדרש?

אפשר לחשוב על מספר רב של סיטואציות שבהן מעוניינים להעביר אל הכתב ראיון שהוקלט באמצעים כאלו ואחרים. הנה כמה דוגמאות לכך:

  • תמלול ראיונות לסטודנטים– סטודנטים הינם הלקוחות השכיחים יותר שמשתמשים בשירותים אלו. הם זקוקים לכך בעיקר לצרכי מחקר בעבודת התזה או הדוקטורט שלהם. מאחר ולא ניתן לצרף לעבודה/המחקר את הראיונות שיערכו בדמות קבצים קוליים או תמלול סרטון יוטיוב, רצוי להיעזר בחברה שיודעת לבצע תמלול ראיון איכותני. תמלול שכזה מבוצע בצורה מדויקת ונאמנה למקור על הכתב וניתן לצרפו אל העבודה/המחקר.
  • בני משפחה – אם ראיינתם בני משפחה לצרכי הכנת עץ משפחתי, לצרכי הכנת אלבום מרגש לקראת חתונת יובל של ההורים או לצרכי מחקר גנאולוגי שערכתם על המשפחה, תצטרכו להעלות אותו על הכתב על מנת להעביר את המידע לשאר בני המשפחה וכל בעל עניין אחר.
  • תמלול ראיון עיתונאי – בין אם ערכתם ראיון במסגרת העבודה העיתונאית המקצועית שלכם ובין אם במסגרת הלימודים, האם יש היגיון לכתוב את המילים של המרואיין בזמן אמירת הדברים? התשובה היא שלא. בזמן הריאיון משתמשים בציוד הקלטה כזה או אחר ולאחר מכן, על מנת להעלות את הדברים על הכתב משתמשים בשירותי תמלול.

דוגמאות נוספות כוללות תמלול ראיונות עבודה, ראיונות לצרכים מקצועיים (למשל, בתחום חיפוש פטנטים) ועוד.

החשיבות של תמלול ראיונות מקצועי

תמלול ראיונות הוא דבר שחייב להתבצע בצורה מקצועית ומדויקת. מדוע זה כל כך חשוב? מאחר ורק עבודה יסודית תבטיח שהדברים אכן יהיו תואמים למקור. התמלול מהווה למעשה מעין ציטוט כתוב של הדברים שנאמרו ועל כן הוא חייב להיות מדוייק כדי שלא יצא דבר מההקשר. חשיבות יתרה יש לדיוק שכזה בכל מה שקשור לראיונות שמתפרסמים בציבור או למשל, תמלול של ראיונות שבסופו של דברים מובאים בתור ראיה או עדות לבית המשפט.

גם לצרכים פרטיים כמו תמלול שיחות, סטודנטיאליים או משפחתיים חשוב מאוד לדייק בדברים בזמן תמלול ראיונות, שכן כל סטייה מכך עשויה לשנות את המשמעות של מה שנאמר ולגרום להטעיה. יעדים אלו אינם תמיד קלים להשגה, מאחר וראיונות יכולים להיות ארוכים למדי, לכלול הרבה "זמן מת" (שעדיין צריך להקשיב לו), מילים שנאמרות בצורה שאינה מובנת ורעשי רקע שונים.

לא כדאי לבצע לבד

תמלול של ריאיון אומנם יכול להתבצע גם לבד, אך הדבר אינו מומלץ. כמובן שאם מדובר בראיון קצר יחסית, שהדברים שבו ישמשו רק אתכם ואין לו משמעות עמוקה, תוכלו להתפנות לביצוע העבודה בעצמכם. אך אם מדובר בראיון שיש לו חשיבות מבחינת הצגת הדברים על דיוקם, אין מנוס מלבד פנייה אל חברה מקצועית. חברה שכזאת תספק לכם שירותי תמלול ראיונות שירדו עד לרזולוציה של כל מילה או חצאי מילה שנאמרו על ידי המרואיין או המרואיינים, המשפטים ייכתבו עם סימני פיסוק שיוכלו לתאר את הלך הרוחות שבהן נאמרו הדברים, להבדיל בין מילים של מרואיינים שונים במהלך הריאיון וכמובן שכל זאת ללא שגיאות כתיב.

מעבר לזאת, מתמלל מקצועי ידע להתאים את הפורמט המתאים ביותר של התמלול בהתאם לנסיבות (למשל, תמלול ראיון להגשה לבית המשפט), להיות בקיא בתחומי עניין ומדע ומגוונים בכדי לזהות נכונה מילים שנאמרו בריאיון וכמובן, לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו מראש. אז אם יש לכם ראיון מצולם, מוקלט בטלפון, בזום, בוואטסאפ, על גבי התקן נייד, במייל או כל קובץ אחר ואתם זקוקים לנאמר בו על הכתב, חבל שתבזבזו את הזמן שלכם ותיאבקו בסאונד ובמילים שאינן מובנות לכם. פנו לעזרת סאונד טקסט, חברת תמלול, ותקבלו שירות תמלול ראיונות מקצועי, יסודי ומהיר.

תמלול ראיונות – לדייק את המילה הכתובה

ARTICLE