כיום קל ופשוט להקליט כל אדם, בטלפון, בבית, ברחוב ואפילו במסיבה הומת אדם ולכן הקלטות מהוות את אחד מהפריטים השימושיים ביותר בבית המשפט. אם כך, נשאלת השאלה בשביל מה צריך תמלול הקלטות לבית משפט ומדוע לא די בהקלטות בלבד? בשורות הקרובות תקבלו את התשובה וגם תכירו את דגשי הביצוע של

תמלול משפטי – בשביל מה צריך את השירות הזה?

על מנת להבין את החשיבות של תמלול הקלטות לבית משפט, בואו נניח שיש בידכם ראיה מאוד חשובה שאותה אתם רוצים להציג לבית המשפט – הקלטה שבה נאמרים דברים כאלו ואחרים. האם די להביא את ההקלטה עצמה על מנת שהיא תשמש כראיה קבילה? התשובה היא שנדיר שבית המשפט מתייחס להקלטות עצמן ולמעשה הוא מבקש את הנאמן ביותר למקור עבורן, שיהיה נוח ויעיל לקרוא ולאתר מידע מתוכו, הלא הוא תמלול ההקלטה. מכך ניתן להבין כי ללא תמלול משפטי, הראיות המוקלטות הללו פשוט אינן רלוונטיות.

תמלול הקלטות לבית משפט – סוגי ההקלטות הנפוצים שמתמללים

כל הקלטה שהיא יכולה לסייע לאחד או יותר מהצדדים בהליך המשפטי. ההקלטות יכולות להיות הקלטות סתר, הקלטות גלויות, הקלטה של ראיונות ואפילו הקלטה מתוך אירוע חדשותי כזה או אחר. ככל שנדרש להסתמך על הדברים שנאמרים בהקלטה, לא ניתן לבקש מבית המשפט להאזין, לנסות להבין את הדברים ובטח שלא לבזבז את הזמן על הקשבה להקלטות ארוכות. תמלול הקלטות לבית משפט חוסך זמן ולכן הוא מהווה חובה.

תמלול הקלטות לבית משפט יכול להיות של הקלטות קוליות או הקלטות מצולמות, כשלעיתים הן "נקיות" כך שקל מאוד להבין את הדברים ולעיתים הן מערבות המון רעשי רקע והפרעות. ההקלטות יכולות לכלול את דבריו של אדם אחד או יותר וככל שישנם יותר אנשים מעורבים, כך עבודתו של מתמלל הינה קשה ומורכבת יותר, שכן עליו לא רק לזהות מה אומרים ואיך אומרים, אלא גם מי אמר ולשייך את הדברים הנאמרים לאנשים הנכונים וכל זאת על הכתב.

תמלול הקלטה לבית המשפט – דגשי הביצוע

תמלול משפטי מהווה למעשה עותק של מה שנאמר בהקלטה אך במילים כתובות. משום החשיבות של הדברים, תמלול הקלטה לבית המשפט צריך להתבצע באופן כפול, שהוא למעשה חזרה פעמיים על ההקלטה וכתיבת הדברים הנאמרים בה על מנת שלא יפלו טעויות כאלו ואחרות שיכולות לחבל במשמעות הדברים. תמלול הקלטות לבית משפט צריך לכלול לא רק את המילים עצמן אלא גם את כל סימני הפיסוק וההדגשים שמותר להשתמש בהם בתוך המסמך, על מנת שהקורא יוכל בקריאתו להבין את מה שנאמר, איך שנאמר ועל ידי מי נאמר.

מסמך תמלול שיחות שמיועד לבית משפט חייב לכלול גם תצהיר מסודר בפורמט ידוע, בו המתמלל מפרט את זהותו, את היעדר מעורבותו בהליך המשפטי ופרטים על התמלול עצמו, האם בוצע בצורה כפולה או רגילה, מתי בוצע, מאיזה סוג קובץ ועוד. ללא הגשת תצהיר או הגשת תצהיר לקוי, פריט ראייתי זה עשוי להיפסל בבית המשפט.

מה עוד חשוב לדעת על תמלול הקלטות לבית משפט?

ישנם עוד כמה דברים שחשוב לדעת על שירותי תמלול לבית משפט:

  • התמלול כולל לא רק מילים והדגשים אלא גם הברות, צחוק, שיעול ואפילו עיטושים.
  • ניתן להגיש תמלול רק אם הוא בוצע רק על ידי איש מקצוע בתחום (לא ניתן לתמלל באופן עצמאי).
  • תמלול מקצועי אצל חברת תמלול משמש גם במקרים שבהם הדברים נאמרים בשפות שאינן עברית.
  • עלות תמלול הקלטות לבית משפט נקבעת בעיקר על פי משך זמן ההקלטה ומספר הדוברים.

תמלול הקלטות לבית משפט- לסיכום

מאחר ותמלול הקלטות לבית משפו הוא פריט רב משמעות שיכול לקבוע את תוצאת המשפט, כדאי מאוד לבחור בנותן שירות שהוא לא פחות מהטוב ביותר. באופן זה תוכלו להיות בטוחים שהשופט יקבל לידיו את המידע הנכון ללא שגיאות ושההקלטה אכן תספק את המידע הנדרש מבחינתכם. צריכים תמלול מקצועי לבית המשפט עם דיוק מקסימלי? פנו אלינו לחברת סאונד טקסט ונשמח לעזור לכם. בהקשר זה חשוב להגיד כי אנו מבצעים גם תמלול סרטון יוטיוב.

תמלול הקלטות לבית משפט – חשיבות ודגשי ביצוע

ARTICLE