חקירות שנערכות במסגרות כאלו ואחרות יכולות להשפיע בצורה משמעותית על תהליכים משפטיים ורשמיים שונים של המדינה. מאחר ובימינו החקירות מתקיימות באופן מצולם ו/או מוקלט ולאור העובדה כי גורמים רשמיים אינם עובדים עם קבצי קול או וידאו, עולה הצורך במקרים רבים להגיש מסמך כתוב נאמן למקור שבתוכו כל הדברים שנאמרו בחקירה. הדבר מתבצע באמצעות שירותי תמלול מקצועיים. על החשיבות של תמלול חקירות והיכן הכי כדאי לכם לבצע זאת תוכלו ללמוד מייד.

תמלול חקירות – באילו מקרים?

כל חקירה שהתקיימה והוקלטה צריכה לעבור תמלול בצורה מסודרת אם היא אמורה לעבור תיעוד, בקרה או התייחסות מאת גורמים רשמיים כאלו ואחרים. הנה כמה דוגמאות בהן תמלול חקירות הוא דבר נדרש:

  • חקירה משטרתית – חקירות משטרתיות מוקלטות או מצולמות ובסופו של דבר יכולות לשמש כראיה בבית משפט. על מנת למסור את הראיה הזאת, יש להגיש אותה בצורה מתומללת בלבד.
  • חקירה סוציאלית – לעיתים רבות שירותים סוציאליים כאלו ואחרים מבצעים ראיונות של לקוחות שונים, ביניהם גם ילדים, שלאחר מכן נדרשים לתיעוד או הגשה למקבלי החלטות. גם במקרה זה ההנחיה היא להגיש את הממצאים במילה הכתובה.
  • חקירה פרטית – למשל במסגרת הקלטת סתר, צריכה לעבור תמלול מלא ונאמן למקור על מנת לשמש כראיה כלשהי.

חקירה יכולה להתקיים גם במסגרת של ביצוע חקר, ראיונות או תשאולים של אנשים שונים. במקום להקשיב שוב ושוב להקלטות, הפתרון של תמלול תמיד עדיף וחוסך הרבה מאוד זמן.

מדוע צריך לתמלל חקירות ומי רשאי לבצע זאת?

כאמור, פעמים רבות תמלול חקירות מבוצע לצרכי הבאת ראיה. מאחר ולשופטים אין די זמן להקשיב לכל הקלטה, מה גם שחלק גדול מההקלטות אינו באיכות גבוהה בהכרח, הרי שמערכת בית המשפט מחייבת הגשת הקלטות כאלו ואחרות בתור מסמך שעבר תמלול. זהו לא התנאי היחיד, ככל שמדובר בראיה, מסמך התמלול חייב להיות ערוך וחתום רק על ידי מתמלל מוסמך, שמצהיר על כך שהדברים שנכתבו תואמים למקור וכוללים את כל המידע שהיה בקובץ ההקלטה, ללא השמטות, קיצורים ועריכות כלשהן. בנוסף, תמלול הקלטות לבית משפט חייב להיות כתוב באופן שמקובל על בתי המשפט מבחינת פורמט, רווחי שורות, חלוקה לפסקאות ועוד.

תמלול חקירות – חשיבות מקצועיות הביצוע

חשוב להבין כי במקרה של תמלול חקירות, כל מילה שלא נכתבה במקום, פוספסה או נרשמה שלא ב-"טון" הנכון עשויה להתפרש באופן שונה לחלוטין מהכוונה האמיתית בה היא נאמרה ולהטות לחלוטין את ההתייחסות אליה. הדבר נכון הם לגבי תמלול סרטון חקירות והן לגבי הקלטות שמע. בבית המשפט תופעה שכזאת מהווה ממש "טרף" עבור עורכי דין שיכולים לעשות "מטעמים" מאי דיוקים שכאלו.

לכן, תמלול חקירות מקצועי אמור להביא את הדברים הנאמרים לכדי מילים הכתובות באופן המדויק ביותר למקור, תוך הפרדה בין דוברים ושימת הדגשים וסימני הפיסוק המתאימים ביותר, על מנת שהתיאור של הסיטואציה ופירוש השיחה יהיה כמה שיותר מובן. בפועל מדובר במשימה לא פשוטה בכלל, שמחייבת תשומת לב וירידה לפרטים, שפה עשירה וידע בתחומי עניין מגוונים. המלאכה כוללת אתגרים רבים שכוללים לעיתים גם ריבוי משתתפים בהקלטות ובמקרים אחרים, איכות ירודה של חומר מוקלט, רעשי רקע ועוצמת סאונד נמוכה.

תמלול חקירות איכותי ומדויק עושים עם חברת סאונד טקסט

זקוקים לשירותי תמלול חקירות ורוצים להיות בטוחים שתקבלו איכות ועבודה מדויקת? פנו אלינו לסאונד טקסט. אנחנו בעלי ניסיון רב בעבודות תמלול מהסוג הזה ומאחורינו אינספור לקוחות מרוצים. מוזמנים ליצור איתנו קשר, לקבל הצעת מחיר ולשמוע פרטים נוספים.

תמלול חקירות

ARTICLE