כל מי שעוסק במחקר יכול להפיק תועלת רבה משירותי תמלול מקצועיים. הדבר נכון לכל תחומי המחקר, אך בעיקר בכל מה שקשור למחקרים איכותניים. על החשיבות של תמלול מחקרים, למי כדאי להשתמש בשירות ואילו סוגי תמלול מתאימים לכך, תלמדו בשורות הבאות

מדוע חשוב לבצע תמלול מחקרים?

כאשר מבצעים מחקר כלשהו, פעמים רבות נעזרים במכשירי הקלטה שונים וזאת בשביל להמשיך ולנתח את הדברים הנאמרים במועד מאוחר יותר. אלא שההקשבה עשויה לקחת זמן רב ולעיתים רבות החוקרים מוצאים את עצמם מבזבזים שעות רבות בהקשבה לדברים שפשוט אינם רלבנטיים. תמלול מחקרים הופך את המלאכה להרבה יותר פשוטה, מאחר וכאשר מקבלים את התוכן שנאמר במילים כתובות, הרבה יותר קל לנתח, לסנן ולסכם. זה יכול להיות תמלול סרטון של המחקר שצולם או תמלול של הקלטה קולית – כל שיש לעשות זה לשלוח את הקובץ למתמלל מקצועי והוא כבר ידע להעביר זאת למילה הכתובה באופן הכי מדויק שיש.

למי כדאי להזמין שירות תמלול מחקרים?

תמלול מחקרים מתאים לכל סוגי המחקר, אך עדיין ישנם מספר תחומים שבהם השירות נחשב למבוקש יותר:

  • מחקר במדעי הרוח והחברה – אנשי מחקר מתחומים אלו נעזרים רבות בשירותי התמלול כאשר הם מבצעים ראיונות שונים, שמהווים חלק בלתי נפרד מהמחקר עצמו.
  • מדעי החיים, הנדסה ומדעים מדויקים – למשל, כאשר חוקר יוצא לכנס ומקליט הרצאות שונות של אנשי מחקר מובילים, הוא בהחלט יעדיף לקרוא את הדברים הנאמרים במקום לשמוע אותם שוב ושוב.
  • ביצוע חקר – לא רק מדענים מבצעים מחקרים, אלא גם אנשי מקצוע אחרים כגון סופרים, שמבצעים חקר לפני כתיבת ספר, או העוסקים בחקר אילנות יוחסין, שמעוניינים לקבל את הראיונות שהם מקליטים במילה כתובה.

תמלול מחקרים יכול להיות חשוב מאוד גם במסגרת משפטים שונים. למשל, פעמים רבות עולה הצורך לבצע תמלול הקלטות לבית משפט של מחקרים שונים שיכולים לתת מידע מועיל לשופטים, לעזור להגנה או לתביעה ואפילו לשמש כראייה ויש להגיש זאת בצורה מסודרת ובפורמט ידוע ומוסכם בכתב.

אילו סוגי תמלול קיימים עבור מחקרים?

ישנן מספר אפשרויות לביצוע תמלול מחקרים:

  • תמלול מדויק – אפשרות זו כוללת את העברת כל מה שנאמר, הכל כולל הכל, למילה הכתובה, ללא השמטות כלל. תמלול שכזה אינו מתאים לבתי משפט מבחינת פורמט, אך הוא בהחלט מתאים עבור מחקרים רבים.
  • תמלול ערוך חלקית – בשיטה זו המתמלל מפעיל שיקול דעת ולמעשה מבצע עריכה מינורית של המילים הנאמרות, מבלי לשנות את המשמעות כמובן. למשל, החלפת מילות סלנג למילים מקובלות, השמטת צחוק או כחכוחים בגרון, בהתאם לבקשת הלקוח. ניתן גם לבצע עריכה לשונית קלה על מנת שיהיה הרבה יותר קל וברור לקרוא את הדברים ולנתח אותם בהמשך.
  • תמלול ערוך לחלוטין – במקרה זה מקבלים את כל מה שנאמר בהקלטה אך בצורה הרבה יותר מקוצרת ותמציתית. המתמלל רשאי על פי בקשת הלקוח להשמיט משפטים רבים שאינם רלבנטיים למחקר עצמו (למשל, כאשר הריאיון סוטה מעט מהנושא), לקצר פסקאות וכו'.

אם אין לכם עניין בכל התמלול מילה במילה, תמיד תוכלו לבחור בתמלולים ערוכים במידה כזאת או אחרת. כמובן שחשוב מאוד להתקשר עם חברת תמלול מקצועית שתדע לספק לכם בדיוק את סוג התמלול הדרוש לכם, כזאת שמעסיקה מתמללים בעלי ניסיון, כדי שחלילה לא תתרחש טעות בעת המרת הדברים שנאמרו למילה הכתובה, מה שיכול לפגוע במשמעות ובמחקר כולו.

תמלול מחקרים הוא בין תחומי ההתמחות המרובים שלנו בחברת סאונד טקסט. אנחנו מבטיחים לכם עבודה מקצועית, מהירה ומדויקת, עם חיסיון, פרטיות ודיסקרטיות. מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר ופרטים נוספים.

תמלול מחקרים

ARTICLE