בימינו אנו צורכים מידע רב ממדיות שונות, רובן מקוונות. אחד ממקורות המידע הללו הוא פודקאסטים להם אנחנו מאזינים בזמן הפנוי לצרכי הנאה, העשרה ופנאי אך גם לצרכים לימודיים ומקצועיים למיניהם. בין אם אתם בעלי פודקאסט ומעוניינים להפיק ממנו את המירב ובין אם אתם מאלה שרק מאזינים, כדאי שתכירו אפשרות שמאוד יכולה לעזור לכם – תמלול פודקאסט. בשביל מה צריך את זה? מייד תבינו.

תמלול פודקאסט לצורך נגישות

פודקאסט הוא מדיה שבה הדברים מועברים בצורה קולית. נהוג לארח בו אנשים שונים ולנהל שיח, לעיתים בקצב דיבור מאוד מהיר, כשלפעמים הדוברים גם עולים אחד על דברי השני, כך שלא תמיד קל לכל מי ששומע לעקוב ולהבין את כל הדברים לעומק. מעבר לזאת, יש לקחת בחשבון גם בעלי מוגבלות כלשהי בשמיעה שלהם הדבר קשה עוד יותר. תמלול פודקאסט מאפשר לכם כיוצריו להפוך אותו לנגיש לכולם ולעלות אותו על הכתב ולמעשה לא לאבד שומעים פוטנציאליים.

תמלול פודקאסט יעזור לקידום שלו ברשת

האם אי פעם חשבתם מדוע הפודקאסט שלכם לא פופולארי כפי שחשבתם שהוא יהיה? ובכן, ייתכן שאחת הסיבות לכך היא העובדה שגוגל אינו "שומע" אלא רק "רואה". במילים אחרות, גוגל, שמאנדקס את כל אתרי האינטרנט הקיימים, עושה זאת בעיקר על ידי בחינת טקסט יחד עם תמונות כך שאם דברים רק נאמרים, הם פשוט אינם נלקחים בחשבון. אם הפודקאסט שלכם ילווה בתמלול מלא שלו, כל הדף שלכם יקודם בצורה משמעותית יותר ובאופן אורגני על ידי מנוע החיפוש של גוגל ורק תרוויחו מכך.

הרבה יותר שימושי

אוהבים לשמוע פודקאסט שמאוד מעניין אתכם או שקשור ללמידה והעבודה שלכם? כמובן שגם אתם תוכלו להזמין תמלול של הפודקאסט האהוב עליכם ולקבל את המידע על הכתב. פודקאסט יכול להיות ארוך מאוד וגם אם הוא קצר, על מנת באמת ללמוד ממנו יש צורך להקשיב הרבה יותר מפעם אחת. תמלול פודקאסט מקצר את זמן הלמידה משמעותית. באמצעותו תקבלו את כל הטקסט של הדברים שנאמרו מילה במילה וכך תוכלו לעיין ולקרוא במהירות, לשנן, ללמוד ולהפיק את מקסימום התועלת מהמידע שמועבר בו.

תמלול פודקאסט – גם לצרכי משפט

אם איכשהו דברים שנאמרים בפודקאסט עשויים לשמש אתכם בהליך משפטי רשמי כזה או אחר, דעו לכם כי החומר חייב להיות מתומלל ואינו יכול להיות מוגש כראיה בצורה מוקלטת. על כל זאת ועוד, תמלול הקלטות לבית משפט חייב להתבצע על פי הליכים ותנאים מוסדרים ואין לסטות מכך. מסיבה זו חשוב לפנות אך ורק אל מתמלל מקצועי שבקיא ומנוסה בעניין זה.

תמלול של כל סוגי הפודקאסטים

עד כה דיברנו על תמלול פודקאסט קולי, מאחר וזהו הסוג הנפוץ יותר כיום, אך למעשה ניתן לתמלל גם כל פודקאסט אחר ובכל מדיה שהיא. למשל, כיום ניתן לראות יותר ויותר פודקאסטים מצולמים. תמלול סרטון של פודקאסט מתבצע בדיוק כמו תמלול של פודקאסט קולי, כאשר ניתן לתמלל גם סרטוני יוטיוב וסרטים מלאים לכל מטרה שהיא.

מי מבצע תמלול פודקאסט?

תמלול פודקאסטים מתבצע על ידי מקצוענים העובדים אצל חברת תמלול. הפודקאסט מגיע אליהם באמצעות לינק או קובץ, הם מאזינים לדברים הנאמרים ורושמים אותם בדיוק בצורה בה הם נאמרו, תואם למקור. הפודקאסט מתומלל עד לפרטים הקטנים ביותר והמתמלל משתמש בכל מיני סימני פיסוק והדגשים שונים על מנת שהקריאה תהיה כמה שיותר דומה לשמיעה, כאשר לעיתים רבות נדרשת גם תשומת לב למעבר בין דמויות שונות שמשתתפות באותו הפודקאסט. מחפשים שירותים ברמה גבוהה? אצלנו בחברת סאונד טקסט מתמחים בכך ונשמח לעמוד לשירותכם. פנו אלינו ותקבלו את כל הפרטים.

תמלול פודקאסט

ARTICLE