הרצאות הן הדרך להעביר את דבריהם של בעלי ידע אל אלו המשתוקקים לידע זה. הן יכולות להיות מועברות בצורה ויזואלית בכיתה או בכל מתחם אחר וגם במדיות שונות באופן מצולם או מוקלט. אין זה משנה באיזו דרך ההרצאה מועברת, פעמים רבות עולה הצורך בתמלול שלה. מתי נדרש לבצע תמלול הרצאה ומהם הדגשים שחברת התמלול צריכה לעמוד בהם? הנה המידע.

תמלול הרצאה במקרה של סטודנטים

בהרצאות סטודנטים נוצר מצב בו במקום לשבת ולהקשיב, סטודנטים רבים עסוקים בלנסות לכתוב את כל מה שנאמר, תוך ניסיונות להדביק את קצב הדיבור ומילותיו המדויקות של המרצה. זוהי לא הדרך ללמוד. כל שיש לעשות הוא לבקש מהמרצה אישור להקליט את ההרצאה ולאחר מכן לשלוח אותה לשירותי תמלול. באופן זה מקבלים את כל הדברים שנאמרו בהרצאה ללא יוצא מן הכלל ובכך ניתן ללמוד בנחת. תמלול הרצאה אינו מכיל רק את דבריו של המרצה אלא גם את השאלות שנשאלו על ידי אנשים שונים או דוח שיח שהתבצע במהלך השיעור. היתרון הנוסף של התמלול הוא שאם המרצה בחר לשאול משהו במבחן שעליו לא דיבר, תהיה לכם ההוכחה בדמות המילה הכתובה.

יתרונות התמלול גם עבור המרצים

גם מרצים יכולים לשאוב תועלת רבה מתמלול. הם למעשה מקליטים את עצמם, שולחים לתמלול ומקבלים בחזרה את כל ההרצאה כתובה. באופן זה הם יכולים לבצע מעקב אחר הדברים של עצמם שנאמרו בהרצאה ולשפר את ההרצאה בהתאם, ואף להכין עבור הסטודנטים חומרי לימוד רלוונטיים על פי ההרצאה. בנוסף, מאחר ומרצים עשויים להתחלף משנה לשנה, תמלול הרצאה יכול לספק למרצה המחליף את כל החומר שנאמר והוא יוכל להתכונן הרבה יותר טוב באמצעות קריאה מהירה ויעילה, במקום להקשיב שוב ושוב לאורך זמן אינסופי להרצאות עצמן, שנמשכות זמן רב.

תמלול הרצאה במסגרת סקירה עיתונאית

תמלול הרצאה הוא לא רק עניין ששמור לצרכי האקדמיה. גם עיתונאים יכולים להפיק מכך תועלת רבה, שכן בסופו של דבר הם מעוניינים לקבל לידיים את החומר שנאמר בעל פה, כמילה כתובה ונאמנה למקור. רק כאשר אכן מדובר בנאמן מדויק למקור ניתן להשתמש בדברים בכתבה או תחקיר עיתונאיים, אחרת כל המשמעות עשויה להשתנות והתוצאות קריטיות. בכל הקשור לנושא עיתונות, גם תמלול שיחות וראיונות הוא דבר מאוד מועיל וגם את זה תספק חברה מקצועית.

סיבות משפטיות

הרצאות שונות מועברות על ידי מומחים בתחומם – אנשי דעת ורוח וכו'. לדברים שנאמרים יש לפעמים משמעות כאשר מעוניינים להשתמש בהם בתור ראיה בבית המשפט ולכן צריך תמלול הקלטות לבית משפט. אלא שבית המשפט כלל לא עובד עם אמצעים מוקלטים אלא רק מתומללים ונאמנים למקור. תמלול הרצאה לבית המשפט הינו מעט שונה מאשר תמלול לסטודנטים, מרצים או עיתונאים וזאת מאחר והוא חייב להגיע בפורמט שצריך להיות תואם לדרישות מערכת המשפט.

תמלול הרצאות – דגשי הביצוע

ישנם מספר קריטריונים שנותן שירות בתחום תמלול ההרצאות חייב לעמוד בהם:

  • מקצועיות – על התמלול להיות מדויק ולכלול את כל המילים שנאמרו, כולל הטון שבהם נאמרו עד לרמת הצחוק או הכעס, תוך חלוקה מסודרת וברורה לדוברים השונים.
  • מטרות רשמיות – רצוי לפנות אל מתמלל שהינו גם בעל הידע והניסיון בעבודה אל מול גורמים רשמיים כגון משטרת ישראל ובתי המשפט.
  • שפות – חשוב שהחברה אף תדע לתמלל הרצאות של נואמים בשפות שונות שאינן עברית, במידה ועולה הצורך בכך.
  • עמידה בלוחות זמנים – לעיתים זקוקים לתמלול תוך פרק זמן קצר ובמקרים אחרים, ניתן לקבוע למועד ארוך יותר. בשני המקרים חשוב לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו.
  • מחירים – חשוב גם שהמחיר יהיה הוגן, ולכן התמלול מתבצע בדרך כלל על פי משך זמן ההרצאה וסוג ההרצאה. תמלול שמיועד לגורמים רשמיים יהיה יקר יותר מאשר תמלול הרצאות לצרכים פחות רשמיים כמו סטודנטים, מרצים וכו'.

תמלול הרצאות עם המומחים

אצלנו בחברת סאונד טקסט עומדים בכל הקריטריונים הללו באופן מושלם ומציעים לכם שירותי תמלול הרצאות ברמה הגבוהה ביותר, במחירים נוחים והוגנים. מוזמנים לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים.

תמלול הרצאה – הצורך ודגשי הביצוע

ARTICLE