על מנת לקבל את מה שנאמר בישיבה כלשהו בפורמט כתוב, יש צורך לפנות אל שירותי תמלול ישיבות מקצועיים. מדוע לא כדאי לתמלל את הישיבה לבד? לאילו גופים מיועד השירות? מהם דגשי האיכות הנדרשים מהתמלל ומה עוד חשוב לדעת בנושא? המשיכו לקרוא ותקבלו את התשובות לכל השאלות הללו.

תמלול ישיבות – למה הכוונה?

תמלול ישיבות הינו שירות שבו מזמין העבודה מקבל לידיו מסמך כתוב שמכיל בתוכו העתק מדויק ונאמן למקור של כל הדברים שהוקלטו בישיבה כזאת או אחרת. ההקלטות של הישיבה מועברות אל המתמלל והוא מעביר אותן אל הכתב כך שכל מי שמעוניין ובעל הרשאה יוכל לקרוא בהמשך את הדברים במקום לשמוע אותם. שירות זה נכנס תחת הקטגוריה תמלול שיחות שכוללת עוד שירותים, למשל תמלול ראיונות, תמלול הרצאות ועוד.

למי מיועדים שירותי תמלול ישיבות?

ישנם מספר גופים שעבורם שירותי תמלול ישיבות יכולים להיות מאוד חשובים ונדרשים. לדוגמא:

  • חברה פרטית – שבה המנהלים מעוניינים לחזור וללמוד מהדברים שנאמרו בישיבה, מבלי לשמוע אותה שוב ושוב באופן שגוזל זמן.
  • ריגול עסקי – בתהליך של ריגול עסקי, האזנות סתר לישיבה או דליפת מידע, עולה הצורך להמיר את הדברים שנאמרו למילים כתובות כדי להשתמש במידע בצורה טובה יותר.
  • גופים ציבוריים – חלק מהגופים הללו, כגון משרדי ממשלה, בנקים וכו' מחויבים בתמלול ישיבות מסוימות על מנת להנגיש אותן לציבור במדיות השונות. לשם כך יש לתמלל את הדברים שנאמרו למילה הכתובה.

ניתן גם להזמין שירותים עבור ישיבות פחות רשמיות, כגון ישיבות של ועד הבית למשל. כך אפשר להעביר את מה שנאמר גם למי שלא היה, לתעד הכל בצורה נוחה ולא להתעסק עם הקלטות קוליות.

כיצד מבצעים תמלול של ישיבה?

תמלול ישיבות, בדיוק כמו תמלול של כל הקלטה אחרת, כולל כאמור קבלת הקלטה של הישיבה לידי המתמלל (אודיו או וידיאו). המתמלל כותב (למעשה מקליד) כל מילה שהוא שומע בהקלטה, תוך שהוא מפריד בין ישויות שונות שמדברות בישיבה (אם ניתן עם שמות, מה טוב) ומשתמש בסמלים והדגשים שונים על מנת לתאר בין היתר גם את טון הדיבור. כך מתקבלת התמונה השלמה שהיא בסופו של דבר העתק נאמן למקור של הישיבה.

תמלול ישיבות – מדוע לא כדאי לבצע זאת לבד?

כאשר מדובר בגופים שמחוייבים בהנגשת הישיבה באמצעים כתובים, אין מנוס מלבד התקשרות מומחים. רק מתמללים מקצועיים ומורשים יכולים לחתום על כך שאכן מדובר בתמלול נאמן למקור ושאפשר לשחרר אותו לידי הציבור. בשאר המקרים, גם כן לא מומלץ לנסות לתמלל לבד וגם לא להשתמש באפליקציות כאלו ואחרות.

הסיבה היא שרק מתמלל מקצועי יכול להיות ערב לכך שהתמלול אכן מדויק, הוא יכול להבדיל בין דוברים שונים בישיבה וכמו כן, מסוגל להתמודד עם הקלטות באיכויות שונות, כאשר לעיתים מאוד קשה לשמוע את דבריהם של כל מי שנכח בישיבה.

זכרו – רישום לא מדויק של הדברים עשוי להשפיע לחלוטין על המשמעות שלהם!  תמלול ישיבות באופן עצמאי גם לוקח הרבה מאוד זמן, כך שחבל להתאמץ עבור משהו שאיש מקצוע יבצע במהירות.

דגשי האיכות של מתמלל ישיבות מקצועי

מתמללי ישיבות נדרשים להיות בעלי שפה עשירה וידע בתחומים רבים על מנת להבין נכונה את הדברים הנאמרים. בנוסף עליהם לשלוט לעיתים במספר שפות, במיוחד כאשר הישיבה קשורה לעולם תוכן שמערב שימוש בשפות זרות (למשל, רפואה או תמלול הקלטות לבית משפט) או כשחלק מהנוכחים דוברי שפות. על המתמלל גם להיות בעל יכולת ריכוז ולעמוד בלוחות הזמנים שנקבעים בכל משימת תמלול.

על כל זאת ועוד, מתמללים נדרשים לא אחת להתמודד עם כל מיני פורמטים של הקלטות שאותם יש להמיר בשביל להצליח לשמוע את הדברים – כלומר, מדובר גם במקצוע טכני לכל עניין ודבר. אנחנו מאוד ממליצים לכם לפנות אך ורק אל מתמללים בעלי ניסיון שלהם רקורד עשיר בעבודה עם לקוחות פרטיים וארגונים ציבוריים ובכך לסמוך על התוצאות, האמינות והדיוק שלהן.

אצלנו בחברת סאונד טקסט עומדים בכל הקריטריונים האלו באופן מושלם ומאחורינו כבר אינספור שירותי תמלול מוצלחים. נשמח לעמוד לשירותכם עם שירותי תמלול מקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

תמלול ישיבות – כל המידע על השירות

ARTICLE